Obilježavanje dana voda 22. mart 2019

Obilježavanje svjetskog dana voda 22.mart 2018 godine
22. Marta 2018.
Prazan projekat
21. Oktobra 2019.

U sklopu obilježavanja 22. marta Svjetskog dana voda, JP “Vodovod i kanalizacija” doo Gračanica, zajedno sa UG i NV “Eko lideri” iz Gračanice, organizovala obilježavanja ovog dana prigodnim programom u BKC – u Gračanica i aktivnostima u centru grada u cilju podizanja svijesti o značaju očuvanja okoline a samim time i voda pod ovogodišnjim motom UN-a Leaving no one behind (Nikoga ne ostavljaj iza sebe).

Centralna manifestacija obilježavanja dana voda bazirala je se u dva dijela:

1. Postavljen stand u centru grada, gdje su Eko lideri , predstavnici JP Vodovod I kanalizacija Gračanica, propraćene sa medijskim kućama Televizije “TK” I Radio Gračanice, upoznavale građane o značaju i obilježavanju dana voda dijeljenjem letaka I drugih propagandnih materijala.
2. Obilježavanja programa u foajeu BKC-a

dodjeljene novčane nagrade u vrijednostima
1 nagrada 80 KM
2 nagrada 50 KM
3 nagrada 20KM

u dvije kategorije i diplome pobjednicima u konkursu za likovne i literarne radove za učenike srednjih i osnovnih škola sa područja općine Gračanica.
Ukupno je pristiglo 47 radova za Likovnu sekciju iz osnovnih škola i 9 radova iz srednjih škola.
Za Literarni rad pristiglo je 8 radova iz osnovnih škola i 8 iz srednjih škola.

Upriličena je i dodjeljuje novčane nagrade i diplome pobjednika u natjecanju likovnih i književnih radova za učenike srednjih i osnovnih škola iz područja Gračanica.

Nagrađeni:

Literarni radovi srednje škole:
1. Mešić Amra IV-6 MSŠ Gračanica
2. Bećirović Melina IV-c JU Dr Mustafa Kamarić
3. Mustajbašić Asija IV-6 JU Dr Mustafa Kamarić

Likovni radovi srednje škole:
1. Džebo Samra III-a JU Dr M. Kamarić
2. Hatunić Elma I-9 JU MSŠ Gračanica
3. Bećić Edisa I-9 JU MSŠ Gračanica

Literarni radovi osnovne škole:
1. Hukić Sidik II-4 JU OŠ H.Kikić Gračanica
2. Šiljegović Ajdin V-b JU OŠ “Miričina”
3. Ravkić Merima IX-a JU OŠ Gornja Orahovica

Likovni radovi osnovnih škola:

1. Osmanhodžić Medina VII-3 JU OŠ H.Kikić Gračanica
2. Husičić Nejla V-1 JU OŠ II osnovna škola Gračanica
3. Mrkonjić Fatima VIII-a JU OŠ Džakule