Obilježavanje dana voda 22. mart 2019

U sklopu obilježavanja 22. marta Svjetskog dana voda, JP “Vodovod i kanalizacija” doo Gračanica, zajedno sa UG i NV “Eko lideri” iz Gračanice, organizovala obilježavanja ovog dana prigodnim programom u BKC – u Gračanica i aktivnostima u centru grada u cilju podizanja svijesti o značaju očuvanja okoline a samim time i voda pod ovogodišnjim motom UN-a Leaving no one behind (Nikoga ne ostavljaj iza sebe).

 

Centralna manifestacija obilježavanja dana voda bazirala je se u dva dijela:

  1. Postavljen stand u centru grada, gdje su Eko lideri , predstavnici JP Vodovod I kanalizacija Gračanica, propraćene sa medijskim kućama Televizije “TK” I Radio Gračanice, upoznavale građane o značaju i obilježavanju dana voda dijeljenjem letaka I drugih propagandnih materijala.
  2. Obilježavanja programa u foajeu BKC-a

dodjeljene novčane nagrade u vrijednostima

1 nagrada 80 KM

2 nagrada 50 KM

3 nagrada 20KM

u dvije kategorije i diplome pobjednicima u konkursu za likovne i literarne radove za učenike srednjih i osnovnih škola sa područja općine Gračanica.

Ukupno je pristiglo 47 radova za Likovnu sekciju iz osnovnih škola i 9 radova iz srednjih škola.

Za Literarni rad pristiglo je 8 radova iz osnovnih škola i 8 iz srednjih škola.

 

 

Nagrađeni:

Literarni radovi srednje škole:                                 Likovni radovi  srednje škole:                                   

  1. Mešić Amra IV-6 MSŠ Gračanica                                 1. Džebo Samra III-a  JU Dr M. Kamarić
  2. Bećirović Melina IV-c JU Dr Mustafa Kamarić         2. Hatunić Elma I-9  JU MSŠ Gračanica
  3. Mustajbašić Asija IV-6 JU Dr Mustafa Kamarić       3. Bećić Edisa I-9  JU MSŠ Gračanica

Likovni radovi osnovne škole:                      Literarni radovi osnovne škole:

  1.  Hukić Sidik II-4 JU OŠ H.Kikić Gračanica                 1.Osmanhodžić Medina VII-3 JU OŠ H.Kikić Gračanica
  2. Šiljegović Ajdin V-b JU  OŠ “Miričina”                         2. Husičić Nejla V-1 JU OŠ II osnovna škola Gračanica
  3. Ravkić Merima IX-a JU OŠ Gornja Orahovica            3. Mrkonjić Fatima VIII-a JU OŠ Džakule